Hakkımızda

1974 yılında kurulan Salman Plastik, ekstruder ve plastik parça imalatı ile üretim faaliyetlerine başlamış ve 1981 yılında otomotiv ana sanayi sektörüne yan sanayi olarak giriş yapmıştır.

1992 yılında otomotiv ve mobilya sektörüne yönelik kendinden yapışkanlı dekoratif PVC profil imalatına da başlamış olup, 2002 yılında Salman, beyaz eşya sektörüne de hizmet vermeye başlamış ve bunu takip eden yıllar içerisinde spiral boru, yanmaz düz boru, boru bağlantı parçaları ve kablo kanalı üretimi ile faaliyetlerini genişletmiştir. Salman Plastik 2009 yılında PA11 & PA12 Polyamid, Poliüretan ve Polietilen hortum imalatına başlamıştır.
Yeni yatırımlar ve projeler çerçevesinde, Salman Plastik 2014 yılı itibariyle İPEKBORU markasını bünyesine katarak, Alt yapı ve Üst yapı boruları üretimini Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 30.000m2’lik üretim tesisinde sürdürmektedir.
SALMAN, Gebze KOCAELİ' ndeki fabrikasında aşağıdaki üretim faaliyetlerini sürdürmektedir;

  • Alt Yapı ve Üst Yapı Boru İmalatı
  • Plastik Enjeksiyon Parça İmalatı
  • Plastik Ekstrüzyon ve Co-ekstrüzyon Parça İmalatı
  • PVC Hortum, PA11 & PA12 Polyamid Yakıt ve Fren Boruları, Poliüretan ve Polietilen Hortum
  • Çift Taraflı Yapışkan Bantlar

Satış, Pazarlama, İthalat ve İhracat, Satınalma ve Muhasebe faaliyetleri SALMAN'ın Bayrampaşa İSTANBUL' daki merkez ofisinde yürütülmektedir.